Ovo je demo trgovina. Bilo koje narudžbe poslane preko ove trgovine neće biti izvršene.
Osjećaš li da je danas tvoj sretan dan? Unesi svoj email, zavrti kolo i iskušaj svoju sreću.
Molimo unesite važeću email adresu.
Ovo polje je obavezno.
Konopljino ulje – premalo iskorišteno čudo prirode
O konopljinom ulju smo zasigurno već mnogo toga čuli i često se govori prije svega o onom s THC-om. No, znaš li da ulja, koja možeš pronaći na policama u trgovini i namijenjena su konzumiranju ili kozmetičkoj upotrebi, ne sadrže psihoaktivne tvari i zapravo mogu biti vrlo korisna?
Upravo iz tog razloga konopljino ulje doživljava pravu revoluciju i korisnici su i više nego oduševljeni, a osobito ih korištenje za njegu kože ne ostavlja ravnodušnima, jer se rezultati vrlo brzo mogu vidjeti.
Lijepu i čistu kožu sigurno nitko ne želi izbjeći?
Odlično kozmetičko konopljino ulje je također i Malincino ulje. Radi se o hladno prešanom ulju iz sjemenki industrijske konoplje, koja je bila obrađena na ekološki način. Ulje je nerafinirano i upravo takvo je najbolje, jer čuva sva dobra svojstva, zbog kojih ga se isplati koristiti.
Ulje je lijepe zelene boje i ima ugodan miris po oraščićima.
Malincino konopljino ulje iz ekološke proizvodnje je:
Je li istina da konopljino ulje utječe na kožu?
Suha koža nažalost ne prati samo rijetke. I također, ne samo po zimi. Čak i ljudi s masnom kožom mogu imati na nekim područjima probleme sa suhom kožom. Često na kožu stavljamo tonu kozmetike, na koju koža odreagira suhoćom ili pretjeranim stvaranjem masnoće, koju zatim pokušamo uravnotežiti drugim kozmetičkim sredstvima.
Što je s masnom kožom i uljima?
Nisu sva ulja štetna i neka su za masnu kožu upravo preporučljiva, jer su slična ljudskom sebumu, dakle masnoći, koju izlučuju lojnice i ponekad je može biti i previše, što pak vodi do neprilika, posebno onda, kad pokušavamo kožu na sve moguće načine vratiti u ravnotežu i radimo greške, kao što je umivanje vrućom vodom ili korištenje sredstava, koja sadrže alkohol.
Što to uzrokuje?
Često puta se dogodi da takvim djelovanjem uzrokujemo više štete nego koristi. Koži oduzmemo njezinu prirodnu vlagu , isušimo je, začepimo pore i zatim dođe do akni, nepravilnosti i sličnih tegoba.
Konopljino ulje, pomoć kod tegoba?
Konopljino ulje može biti odlično kozmetičko sredstvo, ali mora biti nerafinirano, hladno prešano i ekološki proizvedeno, tako da ga možemo upotrijebiti i za njegu kože i kose.
Odlično je za njegu svih tipova kože, a posebno dobrim se pokazalo u njezi problematične kože, jer sadrži upravo pravi odnos omega 3 i omega 6 masnih kiselina i vitamina E.
Korisnici konopljinog ulja su ga isprobali na sve moguće načine, čak i za liječenje različitih kožnih bolesti. Da učinci nisu od jučer, dokazuje i njegova tisućljetna upotreba. Jeste li znali da su ga Kinezi koristili još 6000 godina prije nove ere, a korištenje nije zamrlo ni kad su se pojavili problemi s razlikovanjem indijske i industrijske konoplje.
U Kini još i dan danas ovo ulje ulazi među najtraženije i najkorištenije bilje, kojim liječe mnoge različite bolesti.
Znaš li koja je razlika između indijske i industrijske konoplje?
Poglavita razlika između indijske konoplje, koja je poznatija pod nazivom marihuana i industrijske konoplje je upravo u sadržanosti THC-a. Toga u industrijskoj konoplji praktički nema, odnosno, ako je već prisutno, samo oko 0,3 % i nema utjecaja na psihofizičke aktivnosti čovjeka. U suprotnosti s industrijskom konopljom, marihuana može sadržavati više od 10 % THC-a i većinom, osim u medicinske svrhe, njezino korištenje nije dozvoljeno.
Da li konoplja začepljuje pore?
Jeste li već čuli za ljestvicu, koja određuje stupanj komedogenosti prirodnih ulja i ostalih tvari? Na toj ljestvici je 5 stepenica, koja određuje kako komedogena je tvar, dakle, koliko je velika vjerojatnost da bi tvar začepila pore.
Koji stupanj komedogenosti onda ima konopljino ulje?
Konopljino ulje je ocijenjeno stupnjem 0, što znači da ne začepljuje pore. Kožu dobro nahrani i njeguje. Jer je jedno od manje trajnih ulja, koja na svjetlosti i toplini oksidiraju, nužno je čuvanje konopljinog ulja na mračnom i hladnom mjestu. Najbolje je ako ga držimo u hladnjaku. Kad ga budemo upotrijebili za njegu kože, pored svih ostalih dobrih karakteristika, imati će i ugodno hladan dodir, što koži itekako godi.
100 % prirodna ambalaža
Ulje je pakirano u ambalaži vrhunske kvalitete, koje je prikladno za sve namirnice i kozmetiku, jer čak i uz duže zagrijavanje, tvari iz ambalaže ne uđu u proizvod. Ulje je pakirano u plastičnim bočicama proizvedenim u Sloveniji iz 100% prirodnog materijala, dobivenog iz šećerne trske. To potvrđuje i utisnut tekst na dnu plastične bočice ''100% NATURAL MATERIAL''.
Rok upotrebe: Ulje ostane svježe od 6 mjeseci do 1 godine uz pravilno čuvanje (na hladnom mjestu, zaštićenom od direktnog svjetla). Nakon otvaranja savjetujemo čuvanje u hladnjaku, za dužu trajnost.
Sastojci (INCI): 100 % čisto nerafinirano hladno prešano konopljino ulje iz ekološke proizvodnje (CannabisSativa)
Količina: 100 ml
EKO - znači da proizvod ima certifikat Eurolist koji jamči da je najmanje 95% sastojaka proizvoda poljoprivrednog podrijetla organski uzgojeno (uzgoj mora biti u skladu sa strogim europskim propisima).
Tvoj paket će biti kod tebe u roku par dana! Ako naručiš paket do 13 sati, šaljemo ga isti dan. Inače se trudim da sve narudžbe predane nakon 13 sati zapakiramo i pošaljemo odmah idući radni dan.
Da li te zanima kako paket dođe do tebe? S dostavno službom GLS. Na dan kada pošaljemo paket dobit ćeš email od dostavne službe, obavijestit će te i o terminu kada će ti paket dostaviti. Ako ti termin ne odgovara javi im za novi termin. Putnik će te prije dolaska nazvati. S njim se možeš dogovoriti ako želiš da ti paket ostavi na paketomatu, benzinskoj postaji s kojom imaju dogovor. Putnici iz GLS-a su jako ljubazni i prilagodljivi i sigurno će te naći način da ti predaju paket.
Na izbor imaš 4 različita načina plaćanja:
Trošak dostave ovisi od visine narudžbe. Ako naručiš proizvode u ukupnoj vrijednosti od 80,0 kuna ili više je poštarina BESPLATNA. Za narudžbu u vrijednosti do 80,0 kuna je trošak slanja 28,00 kuna.